Kim jest i jakie ma uprawnienia opiekun faktyczny pacjenta - info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. Udostępniamy dla Państwa platformę, dzięki której już teraz mogą Państwo przystępować do Kodeksu RODO info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. KOMUNIKAT STANDARD OCHRONY MAŁOLETNICH info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach.
LISTA STU „PULSU MEDYCYNY” OGŁOSZONA. Finalistami przedstawiciele FPZ
Biuro Federacji PZ, 2023-03-02 12:41:24

Wśród 100 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia są przedstawiciele Federacji Porozumienie Zielonogórskie. I to na dobrych, wysokich miejscach.

Plebiscyt Lista Stu „Pulsu Medycyny” jest swoistym podsumowaniem osiągnięć, którymi w danym roku wyróżniły się nominowane osoby. Oceniano m.in. wpływy w środowisku medycznym i siłę publicznego oddziaływania. Wśród finalistów jest Tomasz Zieliński i Jacek Krajewski.

„Puls Medycyny” już po raz 20. przedstawił swoją listę, a właściwie dwie listy. Jedna prezentuje osoby, które w minionym roku wyróżniły się w różnych dziedzinach medycyny, druga istnieje od 2014 roku i wyróżnia osoby mające wpływ na poprawę funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce.

W porównaniu z ubiegłorocznym notowaniem na Liście Stu 2022 dotyczącej systemu ochrony zdrowia sporo zmian. Awansowało 36 osób, 32 osoby zadebiutowały, 30 osób „spadło'” w rankingu, w 2 pozostały na tych samym miejscach.
Największy sukces osiągnął Tomasz Zieliński, który zajął 18. miejsce. Rok wcześniej był o 74 miejsca niżej, czyli był na 92. miejscu. A więc ogromny awans.

Tomasz Zieliński jest specjalistą medycyny rodzinnej, wiceprezesem i ekspertem ds. informatyzacji Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”, współzałożycielem i wiceprezesem Polskiej Izby Informatyki Medycznej. To nie wszystko – jest prezesem Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych – Pracodawców, członkiem Rady ds. Interoperacyjności przy Centrum e-Zdrowia, wiceprzewodniczącym Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Na wysokim, 58. miejscu jest Jacek Krajewski – specjalista medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych, prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie, prezes Dolnośląskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców, członek Kolegium Lekarzy Rodzinnych, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

I ogromny sukces prof. Agnieszki Mastalerz-Migas – prezeski Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz konsultantki krajowej w dziedzinie medycyny rodzinnej. Na Liście Stu 2022 na 3. miejscu!

Za osobę mającą największy pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w Polsce jury „Pulsu Medycyny” po raz drugi uznało Macieja Miłkowskiego, wiceministra zdrowia odpowiedzialnego m.in. za Departament Polityki Lekowej i Farmacji, Departament Budżetu i Finansów, Departament Zdrowia Publicznego w zakresie uzależnień, Departament Lecznictwa w zakresie taryfikacji świadczeń oraz nadzór nad działalnością Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Narodowego Instytutu Leków.

Redakcja „Pulsu Medycyny” przedstawiła wybranemu jury ponad 150 osób nominowanych w kategorii System Ochrony Zdrowia. Kandydaci byli oceniani na podstawie osiągnięć i dokonań w minionym 2022 roku. Brano pod uwagę ich reputację zawodową i wpływy w środowisku medycznym lub w polskim systemie ochrony zdrowia oraz siłę publicznego oddziaływania. W finale znalazły się osoby z najwyższą liczbą punktów.

ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT