Praktyki, staże i wolontariaty, a RODO - info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. Udostępniamy dla Państwa platformę, dzięki której już teraz mogą Państwo przystępować do Kodeksu RODO info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. KOMUNIKAT STANDARD OCHRONY MAŁOLETNICH info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach.
Pediatra Roku 2023 – lek. Jarosław Kowalski
Biuro Federacji PZ, 2023-12-15 10:29:57

W ostatnim ogólnopolskim plebiscycie Hipokrates, lek. Jarosław Kowalski, pediatra z Zielonej Góry i członek federacji Porozumienie Zielonogórskie, został uznany za Pediatrę Roku 2023. Hipokrates to jeden z największych plebiscytów medycznych w Polsce, gdzie pacjenci nominują wyjątkowych lekarzy, którzy wyróżniają się troską, oddaniem i pasją w pracy medycznej.

Jak podkreślał przyjmując zaszczytny tytuł Jarosław Kowalski lekarz, to nie jest zawód. To pewnego rodzaju filozofia życia. – Nie lubię słowa powołanie, bo dotyczy innych aspektów życia, ale trzeba powiedzieć, że jeśli ktoś decyduje się być lekarzem, musi dawać z siebie dużo więcej niż osoby, które zajmują się prozaicznymi sprawami. Praca lekarza, zwłaszcza pediatry, to nie tylko wykonywanie obowiązków zawodowych, ale także niesienie pomocy, wspieranie zdrowia i życia ludzkiego - dodaje. Kowalski podkreślał także, że wpływ na ludzkie losy to wielkie obciążenie dla lekarza, a poczucie misji i odpowiedzialności powinno towarzyszyć każdemu, kto dąży do doskonałości w medycynie.

- Nie byłoby mnie w tym plebiscycie, gdyby nie moja małżonka, która jest osobą niezwykle wyrozumiałą. Jest jej może łatwiej, dlatego, że jest z zawodu pielęgniarką, więc ten czas dzielimy wspólnie – mówi lekarz.

Jarosław Kowalski, absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, pracuje od 2002 roku jako pediatra i lekarz ogólny w Podstawowej Opiece Zdrowotnej w Zielonej Górze. Jest także Wiceprezesem Zarządu Lubuskiego Związku Pracodawców POZ "Porozumienie Zielonogórskie" oraz założycielem i kierownikiem Centrum Medycznego "Sulechowska".

Poza pracą medyczną, Kowalski jest gitarzystą, kompozytorem i absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej im. Henryka Melcera w Kaliszu. To również laureat wielu festiwali piosenki studenckiej i poezji śpiewanej.

Gratulujemy zaszczytnego tytułu.


ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT