Komunikat w sprawie zaświadczeń lekarza poz do szkół i klas sportowych, artystycznych, wojskowych - w części kodowanej serwisu FPZ. Komunikat w sprawie zaświadczeń lekarza poz do szkół i klas sportowych, artystycznych, wojskowych - w części kodowanej serwisu FPZ. Komunikat w sprawie zaświadczeń lekarza poz do szkół i klas sportowych, artystycznych, wojskowych - w części kodowanej serwisu FPZ.
Jacek Krajewski wśród najbardziej wpływowych
Biuro Federacji PZ, 2018-02-06 12:37:59

Prezes Porozumienia Zielonogórskiego znalazł się na 12. miejscu prestiżowej Listy Stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia w roku 2017. Jest to ranking organizowany przez redakcję "Pulsu Medycyny" . Laureatów (spośród ponad 300 zaproponowanych przez redakcję) wybierają eksperci. W czołówce Listy Stu najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia za miniony rok dominują osoby piastujące najwyższe stanowiska państwowe. Tym bardziej cieszy wysoka pozycja Jacka Krajewskiego, który nie będąc urzędnikiem, a szefem federacji stowarzyszeń pracodawców ochrony zdrowia, nie ma bezpośredniego wpływu na system. A jednak jurorzy docenili jego rolę. Zgodnie z regulaminem konkursu, kandydaci byli oceniani według trzech kryteriów: osiągnięcia i dokonania w 2017 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania.
Na pierwszej pozycji uplasował się Andrzej Jacyna, zastępca prezesa NFZ ds. medycznych. Na miejscu 11. , czyli bezpośrednio przed prezesem Porozumienia Zielonogórskiego, znalazła się wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, zaś tuż za nim ( na miejscu 13.) marszałek senatu Stanisław Karczewski. Redakcja "Pulsu Medycyny" organizuje ranking od 15 lat. Początkowo Lista Stu dotyczyła najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie, potem wydzielono osobną kategorię najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia. W tej kategorii jest to czwarta edycja rankingu. W tym roku redakcja "Pulsu Medycyny" przedstawiła jurorom do oceny nominację ponad 300 osób do obu wyróżnień.
- Zdecydowaliśmy o podziale jury na dwa zespoły, tak aby eksperci mogli dokonywać oceny według swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia. Zaprosiliśmy do kapituły specjalistów z różnych dziedzin medycyny i ośrodków w kraju, a także ekspertów ochrony zdrowia oraz przedstawicieli organizacji pacjentów - wyjaśnia redakcja.

ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT